Ako na Blendy ?

26. července 2007 v 15:25 | Patty |  →Návody←

Jak na Blendy???=o)


1.Takže,nejdřív si udělejte nový obrázek(Ctrl+N)velikosti 700x500(Můžete si zvolit jinou,ale já používám tuhle).
Click to enlarge.
2. Najděte si nějakou texturu nebo si udělejte nějaké pozadí(nejlépe světlé).Texturu celou označte(Ctrl+A),zkopírujujte(Ctrl+C) a vložte do nového obrázku.
Click to enlarge.
3.Otevřete si obrázky nějaké celebrity nebo prostě čeho chcete(já použiji Hilary Duff).Vemte nástroj laso a nahoře změňte 0 px na 70 px.Označte si to kolem té Hilary,je úplně jedno jak je to přesně.Zkopírujte ji(Ctrl+C) a vložte do obrázku.Stiskněte Ctrl+T a upravte její velikost a přemístěte ji,jak se vám líbí(pro přesnější velikost držte při zmenšovámí Shift).Totéž udělejte i se zbylými obrázky.V oknu vrstev si trochu pohrajte s jejich pořadím,můžou vám vzniknout hezké věci.
Click to enlarge. Click to enlarge.
5.Teď si zas najdeme nějakou texturu.Pokud žádné nemáte,zkuste nějaké stáhnout na
http://hybrid-genesis.net/indexxx1.html
http://www.fatstrawberry.com/
http://www.fractured-sanity.org/index.php?navi=1&site=textura
http://www.elegancepixelfied.com/
Já použiju třeba tyhle.
Click to enlarge.
Click to enlarge.
Click to enlarge.
Click to enlarge.
Všechny postupně zkopírujeme a vložíme do obrázku.(Ctrl+A,Ctrl+C,Ctrl+V) ve oknu vrstvy(Layers) si nastavte volby prolnutí(blend mode) na Overlay(překrýt),Soft light(měkké světlo),Screen(Závoj)Nebo prostě co se vám tam bude líbit.Když bude třeba textura vypadat hezky,ale bude zakrývat obličej,tak ho ogumujte.Zkuste kombinovat pořadí textur,jejich volby prolnutí a trochu si s tím vyhrajte.Měli byste koukat na něco takového.
Click to enlarge. Click to enlarge.
7.Teď je načase udělat rámeček.K tomu já nejradši požívám vzorky neboli patterny.Nejlepší se dají stáhnout tady:
http://squidfingers.com/patterns/
Nějaký si vyberte a pravým tlačítkem ho stáhněte.Ve photoshopu si ho otevřete a dejte Úpravy(Edit)Definovat vzorek(Define pattern).
Click to enlarge.
Nějak si ho pojmenujte.Teď se zase vraťte k blendu,udělejte novou vrstvu a označte si ji nějak takhle daleko od odkrajů,pak klikněte pravým tlačítkem a dejte doplněk výběru(Select inverse)
Click to enlarge. Click to enlarge.
Teď jděte do Úpravy(Edit)Vyplnit(fill)A najděte si ten svůj vzorek.
Click to enlarge.
Volby prolnutí zase nastavte na Overlay nebo co se bude hodit.Nechte to stále označené a dejte Úpravy(Edit)Stroke(vytáhnout)a nastavte 1 px,uvnitř(Inside) a najděte si pomocí kapátka nějakou tmavší barvu na obrázku.Stisněte OK a odeznačte si to(CTRL+D)
Click to enlarge.
A teď máme rámeček.Nyní doděláme text.

8.Vemte si nástroj textu a někam klikněte.Nejdřív uděláme příjmení,které se dělá často hůlkovým písmem,takže já použiju font Aardvark.Dám si třeba barvu,kterou jsem udělala rámeček a někam si ho libovolně přesunu.Teď kliknu na tlačítko s F na paletě vrstev a zvolím Stroke,to poslední.
Click to enlarge.
Nastavím toto:
Click to enlarge.
Teď si zase najdu nějakou texturu,vložím ji do blendu a pomocí Ctrl+g ji sloučím s textem.Teď ji třeba zesvětlím,přebarvím(Ctrl+U) a podobně.Třeba si taky pohraju s volbami prolnutí.
Křestní jméno napíšeme spíš psacím a podobným.Takže já vezmu font Scriptina a udělám to samé jako před tím,jak se to bude hodit.Nakonec do volného místa v textu přidáme nějaký ten brush,například motýlka a ozdobíme třeba stejně jako písmo.
Teď ještě podpis.Ten tam být nemusí,ale je to dobré,aby vám to nikdo nekradl.Takže si vezmeme font Visitor(Micro,Redensek)a bílou barvou dáme nad text maličký podpis,třeba i rok výroby.
Click to enlarge. Click to enlarge.
9.A poslední efekt.Znovu vzorek.Udělejte si nový dokument,průhledný,10x10px.Vezmeme si tužku(1 px) a nakreslíme toto:

Znovu definujeme vzorek.V blendu dáme novou vrstvu a vyplníme vzorkem.Volby prolnutí nastavíme na měkké světlo(Soft light). Výsledek:
Click to enlarge.
Tohle je způsob,jaký používám já,je jich ještě hodně,záleží na vaší fantazii.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Klikni ! :)

CLICK

Komentáře

1 izabelka izabelka | Web | 11. února 2008 v 11:03 | Reagovat

ja som tomu nepochopila

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama